0
TR | EN - TL | EUR | GBP | USD
  • 0

Queen Anne Agapanthus Şevkat Çiçeği (seramikli)

81,00 TL+KDV
KDV Dahil Fiyat :   95 TL
Ürün Kodu :   9230

Queen Anne Agapanthus Şevkat Çiçeği ; Çiçekleri ile birlikte boyu 120 cm e ulaşabilir. Mavi, mor, beyaz renk açan türleri olduğu gibi 1 metre boylanan dev türleri ve Peter Pan gibi bodur boyları vardır. Çok yıllık donlara dayanıklı olan Agapanthuslar, her sezon gelişerek daha fazla çiçeklenirler. Güneşi çok ama çok seven bitki, yaz aylarında ne kadar çok güneş alırsa o kadar verimli ve güzel gelişir.

Çiçeklenme döneminde gübrelemek hem çiçek kalitesini artıracak hem de çiçek sayısını gözle görülür derecede etkileyecektir. Yavaş yarayışlı, granül gübreler tüm soğanlı bitkiler gibi agapanthuslarda da mucize sonuçlar elde etmenize yararlar.  Kış aylarında dış mekan bitkilerinin kök kısımlarını ağaç kabukları ile oluşturduğunuz yataklarla örtünüz. Bu kökleri donlardan koruyacağı gibi yabani otların bahar da gelişmesinide engelleyerek bitkinin sağlıklı gelişmesini, sizin de daha az yorulmanızı sağlar.

Tüm soğanlı bitkilerde sezonluk gübreleme için verimi ve etkisi kanıtlanmış Pro-granule akıllı gübre öneriyoruz. Sadece sezon boyu gübreleme için 4 aylık yıl boyu bitki bakım ve beslemesi için 9-12 aylık akıllı gübre satış sayfalarına göz atınız. 

En Son Gezilenler