0
TR | EN - TL | EUR | GBP | USD
  • 0

Açelya (50 cm)

10,00 £ +Vat.
KDV Dahil Fiyat :   12,31 £
Ürün Kodu :   11830

Açelya; İçten içe aşkından yanan ama itiraf edemeyenlerin çiçeğidir. Aynı çiçeğin kendisi gibidir yani. Çiçekleri gibi kısa bir süre sergiler güzelliğini, hislerini; eğer onu fark etmezseniz kapanır içine ve koca bir sene daha bekler açmak için çiçeklerini, kalbini. Açelyalar baharın renklerini ruhunda taşıyabilen çiçeklerdir. Kırmızı, sarı, pembe, turuncu, beyaz gibi renklerde olabiliyor. Açelyalar doğrudan güneşe ihtiyaç duymaz. Ancak dolaylı yollardan da olma mutlaka güneş almalıdır. Karanlık gölge alanlar açelya için uygun değildir. Böyle ortamlarda çiçekleri dökülebilir. Birçok salon çiçeğinde olduğu gibi onu da eğer evimizde yetiştiriyorsak ara sıra çevirmemiz gerekir. Yapraklar güneş gören yerlere doğru uzamaya meyillidir ve haftada bir çevirmemiz durumunda çiçeğin yaprakları daha orantılı şekilde büyüyecektir.

Açelya suyu sever. Sulamada ölçü kabı kullanmanız önerilir. Toprağın kuruma süresi baz alınarak sıcak havalarda haftada iki, serin havalarda ise haftada bir kere su verilebilir. Fakat yine de aşırıya kaçılmaması lazım aksi halde bazı toprak ve kök hastalıkları meydana gelebilir.

Açelya bitkisini sularken, suyun toprağın her yerine ulaştığından emin olun ve sulama yaptıktan 8 saat sonra saksı tabağında kalan suyu boşaltın.

En Son Gezilenler
Gönder
acelya-0
10,00 £ +Vat.