Açık Pembe Orkide (%16 KDV Dahil) (3460)

0,00
Fiyat : ₺110,00(KDV Dahil)
{{'UrunDetay_TahminiTeslimSuresi' | translate}} : {{UrunDetayModel.product.tahminiTeslimSuresi}} {{'Global_Gun' | translate}}
ADET :
Telefonla Sipariş
Tavsiye Et

 

Açık Pembe Orkide (Çift Dal)

 

Bakımı: Orkideler , genellikle ilkbaharda veya sonbaharda çiçeklenmektedir. Tek bir çiçek dalında 10'a yakın çiçek bulunabilir. Orkideyi yeniden çiçeklenmeye teşvik etmek amacıyla ortam sıcaklığı 16 C derecenin altına çekilmeli , toprağı sürekli nemli tutulmalı ve bu sıcaklıkta 3 hafta kadar bekletilmelidir. Üç haftanın sonunda Orkideniz yeniden sürgün vermeye başlayacak ve tomurcuk üretecektir. Çiçeklenme sonunda çiçek sapını kesmek için acele etmeyin çiçek sapı kahverengileşene kadar bekleyip daha sonra budama yapın.  Genel olarak en iyi yetişme sıcaklıkları 18-27 C derece arasında ki sıcaklıklardır. Orkideleri evin hangi penceresine yerleştirirseniz yerleştirin öğlen dik gelen güneş ışınlarından korumanız gerekir. Perde veya jaluzi arkasına yerleştirmek aynı ormanda palmiyelerden süzülen ışık gibi orkideler için mükemmel bir yer olacaktır. Köklerinde su depolama şansı olmadığından kuraklığa pek tahammülü yoktur. Sulama sıklığı ortamın bağıl nemine, saksı harcının yapısına, saksı türüne (toprak veya plastik)  ve büyüklüğüne göre değişim gösterebilir. Genel olarak orkideler iki sulama arasında kurumayı severler. Ancak tamamen kurumasına izin verilmemelidir. Yavru orkideler, etli köklü ve yaprakları ince orkideler  sürekli nemli kalmayı tercih ederler. İdeal ortam sıcaklığı gündüzleri 18-29 C derece arası, geceleri 13-18 C derece arası sıcaklıklardır.

 

Özel ambalaj malzemelerimiz ve uğur böceği , nazar boncuğu gibi aksesuarlar ücretsiz olarak ürüne eklenerek sunum yapılmaktadır.

*Detaylı bilgi için 0392 227 60 30 nolu telefonu arayabilirsiniz.

","brand": {"@type": "Thing","name": "Filiz Çiçek"}}